حل مشکل آپدیت نشدن بازی ها در استیم

این روز ها استیم به زیر‌بنای اصلی بازی های قابل قبول در پلتفرم لینوکس تبدیل شده است , به همین جهت استفاده و حل مشکلات احتمالی استیم برای بسیاری از کاربران اهمیت قابل توجهی دارد , به همین دلیل در این آموزش سعی میکنم راه حل هایی کارآمد برای رفع مشکل آپدیت نشدن بازی ها ارائه کنم.

1-تغییرregion (عمومی ترین راه حل کاربران استیم در ایران)

در بسیاری از مواقع مسئله دانلود نشدن دیتای آپدیت ها با تغییر سروری که آپدیت ها از آن بارگیری میشوند حل می‌شود,روش تغییر region به صورت زیر است:

1-پس از باز کردن استیم در زبانه Steam وارد منوی setting شوید.

steam-main-window

2-پس از انتخاب زبانه Downloads موقعیت سروری دیگر را برای دانلود انتخاب کنید.پس از انجام تغییرات استیم یک مرتبه ری استارت شده و آماده استفاده می‌شود.

 steam download setting

2-نصب libnss-resolve (عمومی ترین راه حل برای کاربران لینوکس)

در مواردی ممکن است کاربر ناخواسته پس از نصب استیم تغییراتی در سیستم عامل لینوکسی خود به وجود آورد که پیشنیاز های استیم فراهم نباشند و خطای مستقیمی برای کاربر نمایش داده نشود.حذف ناخواسته libnss-resolve نمونه ای از این اتفاقات است(libnss-resolve یک افزونه برای NSS است ).راه حل ساده است پس از باز کردن ترمینال دستور زیر را وارد کنید.

sudo apt install libnss-resolve:i386

3-صبر کنید

در صورتی که راه حل های بالا برای شما کارساز نبود و کار خاصی هم با سیستم خود نکرده اید کمی صبر کنید.سابقه داشته که در برخی موارد برای بازی هایی مثل Dota 2 آنقدر فشار روی سرور های استیم از سوی کاربران زیاد بوده که توان سرویس دهی به برخی از کاربران از بین میرود.

اگر موفق به حل مشکل خود شدید و یا راه حل های دیگری دارید در بخش کامنت ها نظرات خود را برای ما و دیگرکاربران بگذارید.

فرم نظر دهی


تصویر امنیتی جدید تصویر امنیتی
134290
TodayToday40
YesterdayYesterday125
This_WeekThis_Week184
This_MonthThis_Month2111
All_DaysAll_Days134290