فدورا ۲۶ منتشر شد!

پس از تاخیراتی که در انتشار فدورا 26 صورت گرفت بالاخره فدورا امروز منتشر شد و در این مطلب قصد داریم نحوه ارتقا فدورا 25 (و نسخه های آلفا و بتا) به نسخه 26  رو آموزش بدیم.

استفاده از gnome software

بعد از انتشار آخرین نسخه شما نوتیفیکیشنی از gnome software در این زمینه دریافت خواهید کرد که به راحتی از تب Updates و کلیک بر روی Download فدورا رو آپدیت کنید و بعد از طریق خود gnome software سیستم رو ری استارت کنید.در صورتی که در این تب چیزی ندید از بالا و در سمت چپ که گزینه Reload هست استفاده کنید.ممکن هست که بعد از این کار هم باز چیزی نبینید که مشکلی نیست و در بعضی وقت ها بعد از چندین دقیقه نوتیفیکیشن آپدیت نمایش داده میشه!

استفاده از خط فرمان

در این روش که خودم هم به شما پیشنهاد می کنم با استفاده از خط فرمان و dnf و همچنین پلاگین مربوطه سیستم عامل رو آپدیت می کنید.

۱-آپدیت برنامه ها و تهیه نسخه پشتیبان

قبل از این که شروع به آپدیت کنید اطمینان پیدا کنید که از سیستم عاملتون حتما نسخه پشتیبان تهیه کرده باشید.برای این کار می تونید از ابزار معروف  deja-dup  استفاده کنید.بعد از تهیه نسخه پشتیبان باید تمام برنامه هاتون رو آپدیت کنید که برای این کار دستور زیر رو وارد می کنیم:

sudo dnf upgrade --refresh

۲-نصب پلاگین dnf 

برای آپدیت ما به پلاگینی برای انجام این کار نیاز داریم:

dnf install dnf-plugin-system-upgrade

۳-شروع آپدیت با dnf 

حالا با استفاده از پلاگینی که در بالا نصب کردیم باید فدورامون رو آپدیت کنیم:

sudo dnf system-upgrade download --releasever=26

درصورتی که در هنگام آپدیت و استفاده از این دستور به مشکل خوردید به علت ناقص بودن بسته یا آپدیت نبودن و... هست که برای رفع این مشکل ازاین دستور استفاده کنید:

allowerasing--

 تا به dnf اجازه داده بشه  هر بسته ای که مانع آپدیت سیستم عامل میشه رو حذف کنه!

۴-راه اندازی مجدد و ارتقا سیستم عامل

بعد از اتمام دانلود باید سیستم رو با استفاده از dnf مجدد راه اندازی کنیم که برای این کار دستور زیر رو وارد می کنیم:

sudo dnf system-upgrade reboot بعد از وارد کردن این دستور سیستم عامل شما مجدد راه اندازی میشه و می تونید از فدورا 26 لذت ببرید!

دانلود فدورا ۲۶

موفق باشید.

فرم نظر دهی


تصویر امنیتی جدید تصویر امنیتی
134290
TodayToday40
YesterdayYesterday125
This_WeekThis_Week184
This_MonthThis_Month2111
All_DaysAll_Days134290